Mobilna
tłocznia soków NFC
W tej ofercie naszej strony przedstawiamy mobilną tłocznię soków NFC — najwyższej jakości urządzenie składające się z kompletnej linii do obróbki owoców. Dzięki niemu możliwe staje się zarówno mycie, jak i rozdrabnianie, tłoczenie , pasteryzacja czy rozlewanie gotowego produktu do różnego rodzaju opakowań. Prezentowana mobilna tłocznia wyróżnia się wydajnością na poziomie 350 -600 l/h, co pozwala na szybką i komfortową produkcję soków w każdej lokalizacji. Zapraszamy do zapoznania się ze szczegółowym opisem, w którym dowiedzą się Państwo więcej na temat proponowanego urządzenia.
Z czego składa się nasza mobilna tłocznia soków NFC?
Aby zapewnić kompleksową obsługę, nasze urządzenie zostało wyposażone w kompletną linię produkcyjną. Mobilna tłocznia soków składa się bowiem z myjki owoców z rozdrabniaczem MT-1000, prasy taśmowej do owoców PT-400 lub PT-1000, pasteryzatora Pro-500, zbiornika buforowego świeżego soku o pojemności 300 litrów oraz zbiornika buforowego nalewarki o pojemności 100 litrów. Na wyposażenie przedstawionego w ofercie urządzenia składa się także kompresor powietrza oraz myjka ciśnieniowa Karcher HD 5/11.
Całość 2-osiowej platformy o wymiarach 6000x2200x2300 mm została stworzona z ocynkowanej stali, zapewniającej odporność na warunki zewnętrzne oraz uszkodzenia mechaniczne. Mobilna tłocznia soków na przyczepie osłonięta jest specjalną plandeką ze stelażem o wysokości 2300 mm, montowanym od podłogi, a także na tył i boki. Podest został wyposażony w system podnoszenia na siłownikach, dzięki czemu zapewnia wygodną i bezpieczną obsługę w każdych warunkach. W skład przyczepy wchodzi także koło podporowe oraz zapasowe.
W skład mobilnej tłoczni soków wchodzą:
- Myjka owoców z rozdrabniaczem MT-1000
- Prasa taśmowa do owoców PT-400 , PT-1000
- Pasteryzator Pro-500
- Zbiornik buforowy świeżego soku 300l
- Zbiornik buforowy nalewarki 100 l
- Nalewarka Bag in Box BIB up 2.0
- Kompresor powietrza
- Myjka ciśnieniowa Karcher HD 5/11
Jak działa mobilna tłocznia soków?
Dzięki wyposażeniu znajdującemu się na przyczepie, do obróbki owoców można przystąpić w dowolnym miejscu z dostępem do czystej wody z wodociągu oraz łącza elektrycznego. Jest to zatem doskonałe rozwiązanie dla sadowników, którzy nie muszą już specjalnie organizować transportu do stacjonarnej tłoczni i generować z tego powodu dodatkowych kosztów. Koszt usługi na mobilnym urządzeniu jest bowiem jednakowy, jak w stacjonarnym punkcie.
Po podłączeniu mobilnej tłoczni do prądu i wodociągu można rozpocząć proces produkcji, który zaczyna się oczywiście od przygotowania owoców. W pierwszej kolejności są one umieszczane w wannie myjki do owoców gdzie są płukane , następuje elewator transportuje je do rozdrabniacza. Zostają tam rozdrobnione specjalnym młynkiem — jego noże są wymienne i stosowane w zależności od rodzaju obrabianego owocu. Tak powstała pulpa wpada do kosza zasypowego na prasie taśmowej. Dochodzi tam do ekstrakcji soku z pulpy pomiędzy rolkami prasy a taśmą sitową. Sok spływa do zbiornika zbiorczego skąd za pomocą pompy zostaje przetransportowany do zbiornika buforowego pasteryzatora.
Proces ten odbywa się w pełni automatycznie. Sok zostaje poddany procesowi pasteryzacji i po podgrzaniu do odpowiedniej temperatury zostaje podany do nalewarki, gdzie następnie przelewany jest do wcześniej przygotowanych opakowań: worków Bag in Box lub butelek.
Choć może się wydawać, że proces ten jest nieco skomplikowany, w rzeczywistości mobilna tłocznia samodzielnie krok po kroku zajmuje się każdym etapem produkcji. Dzięki wydajności na poziomie 350 -600 l/h w bardzo szybkim czasie można uzyskać naturalny i pyszny sok przeznaczony do sprzedaży.
Przepisy dotyczące mobilnych tłoczni soków
Najważniejszą kwestią dla przedsiębiorców, którzy chcą rozpocząć działalność w ramach przetwórstwa owoców, jest konieczność uzyskania wpisu do rejestru zakładów. Niezbędne jest również uzyskanie zatwierdzenia wydanego w drodze decyzji przez organ Państwowej Inspekcji Sanitarnej. Zgodnie z rozporządzeniem nr 852/2004 środek transportu (w tym także mobilna tłocznia), na którym prowadzona jest sprzedaż owoców lub innej żywności, musi być zatwierdzony przez Państwową Inspekcję Sanitarną na ogólnych zasadach dotyczących zatwierdzania i rejestracji zakładów produkcji lub obrotu żywnością. Przepisy nie definiują jednoznacznie wymogów, jakie powinny spełniać mobilne tłocznie soków, jednak wskazują, że tak ja każda inna przestrzeń do produkcji lub obrotu żywnością, powinny być utrzymywane w czystości.
Nasze urządzenia budujemy z materiałów najwyższej jakości posiadających certyfikaty i deklaracje zgodności dla materiałów i wyrobów przeznaczonych do kontaktu z żywnością. Dzięki wieloletniemu doświadczeniu nasze urządzenia spełniają wymogi jakościowe i materiałowe dzięki temu proces zatwierdzenia przez Państwową Inspekcję Sanitarną przebiega pomyślnie.
Dane techniczne przyczepy/platformy
- Przyczepa ciężarowa 2-osiowa (N27P2), DMC 2000 kg
- Wymiary zewnętrzne platformy dł./szer.wys. 6000x2200x2300
- Konstrukcja stalowa ocynkowana
- Osie: wałek skrętny Knott 2×1350 kg, hamulec najazdowy
- Tył podest sklejka wys. 2000 mm
- Plandeka ze stelażem wys. 2300 mm, od podłogi przyczepy, tył i boki
- Podnoszone na siłownikach, listwy aluminiowe
- Koła 195/50R13C
- Koło podporowe
- Koło zapasowe